Tbbi tercume burosu logosu

Tercüme fiyatları hakkında ilk bilinmesi gereken

Çeviri sektöründe profesyonel tercümanların bürolara uyguladığı belli bir fiyat tarifesi vardır. Normalin altında fiyatlar teklif eden tercüme bürolarının bunu sadece amatör ve deneyimsiz tercümanlarla çalışarak ya da çeviri programları kullanarak yapabileceğini unutmayın. Tercüme bürosu seçerken en ucuz hizmeti vadedenlerden uzak durmanızı ve makul teklifler sunan tercüme bürolarından birini tercih etmenizi öneririz.

Ücretsiz deneme çevirisi

Teklif edilen düşük bir fiyat genellikle tercüme kalitesinin düşük olacağına işaret ederken, yüksek bir fiyat da mutlaka kaliteli bir tercüme hizmeti alacağınız anlamına gelmez. Bu belirsizlikten kurtulmanın tek yolu, seçeceğiniz birkaç tercümandan veya tercüme bürosundan deneme çevirisi talep etmektir. Dünyanın başka yerlerinde olduğu gibi ülkemizde de bu konuyla ilişkilendirilebilecek anlamlı atasözleri mevcuttur. "Halep oradaysa arşın burada" gibi.


Tercüme Fiyat Listesi

İngilizce tercüme fiyatı

30 TL

Almanca çeviri fiyatları

40 TL

Fransızca tercüme fiyatları

40 TL

İtalyanca çeviri fiyatı

50 TL

Arapça tercüme fiyatı

50 TL

Rusça çeviri fiyatları

40 TL

Gürcüce tercüme fiyatları

90 TL

İspanyolca çeviri fiyatı

60 TL

Kırgızca tercüme fiyatı

60 TL

Ukraynaca çeviri fiyatları

50 TL

Yunanca tercüme fiyatları

90 TL

Makedonca çeviri fiyatı

80 TL

Romence tercüme fiyatı

60 TL

İsveççe çeviri fiyatları

100 TL

Korece tercüme fiyatları

150 TL

Japonca çeviri fiyatı

100 TL

Çince tercüme fiyatı

120 TL

Farsça çeviri fiyatları

60 TL

Bulgarca tercüme fiyatları

60 TL

Azerice çeviri fiyatı

60 TL

Türkmence tercüme fiyatı

60 TL

Özbekçe çeviri fiyatları

70 TL

Felemenkçe tercüme fiyatları

70 TL

 

 

Yukarıdaki tercüme fiyat listesi, basit metinler için olan minimum tercüme fiyatlarını içerir. Nispeten daha fazla emek gerektiren metinlerin tercüme fiyatları ise, içerik ve hacim esas alınarak tespit edilir. Ahenk Tercüme Bürosu, benzer ve tekrarlı cümleler içeren metinler için belli oranlarda indirim yapar.

 

İngilizce tercüme fiyatlarının nispeten düşük olması, Türkçe-İngilizce dil çiftinde rekabetin daha yoğun olmasının bir sonucudur.


Tercüme fiyatlarına göre ücretin belirlenmesi

Ahenk Tercüme Bürosu kaynak metin üzerinden fiyatlandırma yapar. Bu sayede müşteriye tahmini değil net tutar bildirilir. Müşteri iş bittikten sonra sürpriz faturalarla karşılaşmaz. Tercüme ücretinin belirlenebilmesi için öncelikle yapılacak olan işin miktarı tespit edilir. Bunun için metindeki her bir karakter (harf veya noktalama işareti) sayılır ve 1000 karakter çevirinin birim miktarını teşkil eder. İstanbul İzmir ve Bursa'da karakter sayısı esas alınırken, diğer bazı illerimizde kelime sayısı esas alınabilir. Birim fiyat ise metnin içeriğinin zorluğuna göre belirlenir.

Tercüme fiyatları ne uzunlukta bir metnin karşılığıdır?

Yukarıdaki tercüme fiyat listesinde verilen fiyatlar, yaklaşık olarak aşağıdaki metnin hacmindeki bir işin karşılığıdır.

 

Örnek Metin (yaklaşık 1000 karakter=1 birim):

Bu metin, tercüme fiyatları konusunda fikir vermek amacıyla örnek olarak oluşturulmuştur. Alanında tecrübeli bir tercüman tarafından tercüme edilen metinler, sonrasında gramer, akıcılık ve terim tutarlılığı bakımından incelenip düzenlenir ve gerekirse mizanpaj çalışması da yaparak tam anlamıyla kusursuz halde kullanıma sunulur. Tercüme sırasında profesyonel tercümanlara yönelik CAT araçlarına kaydedilen terimler ve cümleler özenle arşivlenir. Bu sayede, benzer metinler içeren tıbbi tercüme işleriniz olduğunda çok daha hesaplı teklifler alabilmenize imkan sağlanır. Medikal, teknik ve hukuki metin çevirisi gibi ihtiyaçlar söz konusu olduğunda, bu alanlarda uzmanlaşanların haricinde hiçbir bir tercüman istenen sonucu sağlayamayacaktır. Bu tür tıbbi tercüme işleri diğerlerine kıyasla çok daha fazla özen, emek ve tecrübe gerektirir. Bazen tüm tıbbi tercüme arşivleri, terim bankaları ve bilgi havuzları yetersiz kalır. Bu gibi durumlarda kesin bilgiye sahip olmadan adım atmaktan kaçınmak ve müşteri ile iletişim kurmak büyük önem taşır. İstanbul ve Bursa, tercüme bürosu hizmeti verdiğimiz lokasyonların başında gelir..

Tercüme fiyatı mutabakatı

Bizden teslimat ve ödeme yöntemi ile ilgili bilgiler içeren bir teklif aldığınızda dikkatle okumanızı ve iyi açıklayamadığımız bir şey varsa mutlaka sormanızı öneririz.

 


Tercüme ücreti ödemesi

Tercüme ücreti ve teslim tarihi üzerine anlaşma varıldığında, iş hacmine göre makul bir oranda ön ödeme yapmanız talep edilebilir.

 

Noter ücreti

Yeminli tercüme gerektiren metinler yeminli tercümanlar tarafından çevrilir ve gerekli olması halinde tercümeler İstanbul veya Bursa'daki belirli noterlere tasdik ettirilir. Noter ücreti, tercüme ücretinden ayrı olarak müşteri tarafından doğrudan notere ödenir.

 

Ahenk Tercüme Bürosu olarak sadece İngilizce-Türkçe dil çifti için yeminli tercüme hizmeti veriyoruz.

Yukarıdaki 2022 tercüme fiyat listesi geçerliliğini korumaktadır.

Tercume fiyatlari

Copyright © 2022 İngilizce Tercüme Fiyatları... 2022 Tercüme Fiyatları 2022 Tercüme Fiyat Listesi İstanbul Tercüme Bursa tercüme bürosu Bursa.